2016-11-29

Apie darbą ir laiką jam atlikti, kantrybę, kainas ir kitus dalykus...

Pirma gal apie kainas.
Nerašysiu skaičių, nes tai labai individualu. Greičiau tai bus tik mano pamąstymai, pasvarstymai, nuomonė...
Prieš užsakydami mums reikalingą daiktą, pirmiausia klausiame kainos, paskui - per kiek laiko bus atliktas užsakymas, ar ne? Turbūt kiekvienas, nors kartą daręs individualų užsakymą (nesvarbu, kur ir pas ką), žino, jog bus galima rinktis spalvas, modelį ir t.t., ir pan. Tuomet bus perkamos medžiagos, skiriamas laikas užsakymo atlikimui, beje, laikas yra ne tik tada, kai užguli siuvimo mašiną, bet ir tada, kai blaškaisi paieškose - audinių, detalių, kažkokių smulkmenų savo sumanymui (užsakovo pageidavimams) įgyvendinti.
Tikrai rašau ne dėl to, kad dejuot ar skųstis,  atvirkščiai - esu be galo dėkinga savo klientėms, kurios nepyksta, jei kainą nurodau tik preliminariai. Esu ypač pamaloninta tų, kurios vėl ir vėl sugrįžta pakartoti tautinukų jau išaugusioms savo atžaloms, lovatiesių, krepšelių pirkiniams, asmeninių ar dovanėlėms skirtų gaminių! Man tai jau įvertinimas :) Ir žemai lenkiuosi už tai, kad turi kantrybės palaukti, kai laiku nespėju, supranta, kad mintims realizuoti nu reikia to laiko, nors tu ką! :)
Jeigu kalbėt apie tautinius (esu rašiusi apie juos ne kartą), tai pastaruoju metu ypač suaktyvėjęs jų poreikis vaikams (suaugusiems imuosi retai) privertė susimąstyti, ar galima tiksliai nurodyti kainą darbo, kuris dar tik projektuojamas? Jau nekalbu apie lovatiesės, kuri bus daroma pirmą kartą ir dar net nėra vizijose, pasiuvimą. Atlikti skaičiavimus (kaip daugelis pasakytų, sudaryti sąmatą) irgi reikia laiko. Bet jau apie jį nebegalvoji, nes nesinori apsimeluot, kad ir netyčia :) Šitaip, nori ar ne, pradeda vilktis uodegos neatliktų darbų, kurie lyg didžiulė skola ilgina užsakymų atlikimo laiką ir neleidžia laiku įvykdyti to, ką esi užsibrėžusi, pasižadėjusi... Prieš kelis metus viena kolegė yra pasakiusi: "visos siuvėjos - melagės". Atsimenu, tuomet net nustebau - kaip? juk galima suspėti ir padaryti laiku, juk tam ir dirbi! Dabar suprantu, galima, jei užsakymų nedaug, bet jeigu jų yra keliems mėnesiams į priekį, labai sunku įvertint galimybes, nes nežinai, kas gali nutikti - gal negausi reikiamų medžiagų, gal mašina sustos, o gal ištiks "kūrybinis badas", neduok Die! Tada ką? - vėluosi...
Artėja metų pabaiga. Žmonės (matyt, labai susikaupę planuojantys ir mokantys numatyt toli toli) suvedinėja "galus", skaičiuoja rezultatus, užbaiginėja darbus. Man darbai nesibaigs taip, kaip tikėjausi (ne veltui sakoma: žmogus planuoja, Dievulis juokiasi), jau dabar tūno jausmas lyg kažko nebaigiau, lyg kažkam skolinga, lyg kažką pamiršau... Atsiprašau iš anksto, jeigu ką būsiu praleidusi. Priminkit apie save, rašykit, klauskit, teiraukitės, netylėkit, būsiu dėkinga, jei neleisit pamiršt :)
Ir dar atsiprašau, kad šiems metams nebeturiu galimybės priimt užsakymų. Tačiau, jeigu norit kitiems metams užsisakyti, mielai prašau rašyt nors ir šiandien :)
Na, o mano darbastalis pilnas tautinių spalvų, kurios dar ilgai džiugins akį.
Kol kas rodau jau pasiūtus ir iškeliavusius mažiesiems -


Moteriški kostiumai -

Kol kas tiek.
Susitiksime dar šiais metais - rodysiu atliktus užsakymus, kurie bus tinklapyje kaip pavyzdys ar mintis, užvedanti ant kelio :)
Ačiū Jums, kad esate! Iki greito :)

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą